دو مسئله و راهکار در خصوص انتقال هوش اطلاعاتی

دریافت کننده ی پیام بنا به دلایلی مانند کم توجهی و یا ایده‌های از پیش تعیین‌شده آمادگی دریافت را ندارد. این مسئله زمانی حادث می شود که تصمیم‌گیرنده ممکن است دارای مشغله های دیگری بوده و یا محتوای جاری با آنچه در نظر گرفته شده متفاوت باشد. موقعیت‌هایی که می‌تواند این مساله را تشدید کند شامل: برقراری ارتباط غیر منتظره، عدم حمایت مالی برای هوشمندی، و یا زمانی که تصمیم‌گیرنده در انتظار نوع متفاوتی از تجزیه و تحلیل است.

اطلاعاتی که به تصمیم گیران داد می شود اغلب در مورد توجه قرار نمی گیرد. در حالی که دلایل زیادی برای این عدم توجه وجود دارد، لذا در این مسئله با یک توضیح کلی می‌توان به درکی در خصوص “فاصله شناختی” رسید. این مفهومی است که به طور گسترده در  حوزه مدیریت برای توصیف چگونگی “دور از طریقه تفکر” به کار می‌رود، چرا که با دیدگاه مدیریان مجموعه دارای نظرات مرجع و طرح‌های تفسیری تفاوت دارد.

محققان پیشنهاد می‌کنند برای این موضع فاصله ای بهینه (نه خیلی نزدیک، اما نه بیش از حد نزدیک) بین دو طرف ارتباط وجود دارد. در برخی از فواصل شناختی لازم است تا پیام به اندازه کافی جدید باشد تا توجه به آن ، اما اگر پیام بیش از حد جدید باشد، یا بیگانه باشد، گیرنده ممکن است قادر به “درک” یا “توجه” به آن نباشد و از این نمی تواند آن را دریافت کند.

فاصله شناختی تا حد زیادی بستگی به ماهیت گیرنده پیام دارد (برای مثال هوش، اعتماد به نفس، مشارکت قبلی با موضوع و آمارگیری آن‌ها – جنسیت، سن، و غیره). با این حال، شواهد قطعی بسیار کمی وجود دارد مبنی بر اینکه هر  یک از ویژگی‌های طبیعی گیرنده، افراد را پذیرا و یا غیر پذیرا می‌سازد.

بسیار مهم است که بدانیم :

۱. آیا هیچ تصمیم قبلی برای پذیرش یا قبول رساندن پیام‌های دیگر وجود داشته است؟ این مسئله یک اصل سازگاری است که در آن افراد تلاش می‌کنند تا به طور مداوم با تصمیمات قبلی خود رفتار کنند. این جریان نقش مهمی را ایفا می‌کنند به خصوص هنگامی که تصمیمات قبلی دانش عمومی هستند. جهت پوشش این عامل دو روش می توان مورد بررسی قرار بگیرد. تلاش برای متقاعد کردن کامل نظر افرادی که در عامه به یک تصمیم خاص هم قسم شده اند، سخت‌تر خواهد بود لذا می بایست با اینگونه افراد ویژه تر بخورد کرد. از طرف دیگر، اگر پیام به گونه‌ای انتقال داده شود که گیرنده ، یک پیغام قبلی  را به یاد داشته باشد، احتمال این وجود دارد که بیشتر جذب شود.

۲. اجماع در مورد این پیغام وجود دارد. تصمیم گیرندگان در مورد این پیام چه احساسی دارند؟ اجماع یک عامل مهم دیگر است. به طور خاص، اجماع نشان‌داده است که واکنش مخاطبان به یک پیغام وقتی اهمیت بیشتری دارد که افراد با فرایندهایی با پیچیدگی پایین تصمیم‌گیری کنند ، علاوه بر این، هنگامی که از طیف وسیعی از منابع و دپارتمان های مختلف می‌آیند، پیام‌ها قانع‌کننده هستند. تصمیم گیران به احتمال زیاد پیام‌هایی را از سوی مردم می‌پذیرند که می‌دانند، حتی اگر حاضر نباشند.

استحکام و تعدیل

اثرات ناخواسته اطلاعات اولیه که بر جذب اطلاعات بعدی تاثیر می‌گذارد هستند. این مسئله ممکن است زمانی رخ دهد که یافته‌های موقتی (و بنابراین ناقص)توسط تصمیم‌گیرنده درخواست شود.

گاهی اوقات مشکل ارتباطات از این حقیقت ناشی می‌شود که تصمیمات به طور نامعقول تحت‌تاثیر اطلاعات قبلی قرار می‌گیرند که پس از آن به عنوان نقطه مرجع برای اطلاعات بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این امر می‌تواند زمانی رخ دهد که، برای مثال، تمرین‌های هوشمندی بیش از یک دوره زمانی طولانی انجام می‌شوند و نتایج موقتی به طور دوره‌ای به تصمیم گیرندگان داده می‌شود. برای تصمیم‌گیرنده بسیار مشکل است که صبر کند تا یک آنالیز اثبات شده انجام شود و تمایل به استفاده از اولین بینش به عنوان مهم‌ترین یافته باشد.

پیام‌های صحیح در ابتدای امر متقاعد کننده‌تر خواهد بود اگر دریافت کنندگان نیز منطقی باشند و البته متقاعد کنند تر  خواهد شد برای افرادی که به طور غریزی و با استفاده از سیستم تصمیم می‌گیرند.

پیام‌ها در ابتدا تاثیری بر افرادی ایجاد می‌کنند که به شدت درگیر موضوع هستند و احساس می کنند که پیام آشنا و جالب است. پیام‌ها در گذشته برای کسانی که کم‌تر درگیر این موضوع هستند، بهتر عمل می‌کنند چون آن‌ها بیشتر در خاطرات بازنگری می کنند.

حس مشترک در وقایع گذشته برای توضیح چگونگی (علت و معلول)و اجازه دادن به مخاطب برای تفسیر داده‌ها و ترسیم نتیجه‌گیری‌های خود، درهم‌تنیده شده‌اند. این حس می تواند برای انتقال مفهوم کنترل بر آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد که با استفاده از زمان کامل آینده در مباحث و عدم وجود گمانه‌زنی غیر حتمی در مورد آینده به دست می‌آید.

  • در ارتباطات تنها در مورد فرآیند صحبت کنید نه محتوا
  • فرآیند را مرتب کنید تا بتوانید همیشه به آن مراجعه کنید
  • به حداقل رساندن ضربه ناشی از شبکه پیشگیرانه
  • مراقب تعیین صحیح انتظاراتتان باشید
  • نمایش همیشه تعداد زیادی سناریو

دیدگاهتان را بنویسید