چرا BPM برای سازمان ها لازم است

برای داشتن تجارتی موفق و رقابتی، باید همواره فرآیندهای آن تجارت بهبود بخشید. عدم انجام این کار احتمالاً منجر به هزینه­ های بیشتر، سود کمتر، داشتن کارکنانی کم­ انگیزه ­تر و رضایت کمتر مشتریان خواهد شد.

مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) ابزاری قدرتمند بوده و کسب ­وکارها می­توانند از آن برای حفظ اجرای تمامی جوانب عملیاتی در سطحی ایده­آل بهره ببرند. در این مقاله برای افرادی که سرمایه­ گذاری در BPM را در راستای ارتقای فرآیند کنترلی در نظر دارند، مروری خلاصه بر علل نیاز شرکت­ها به مدیریت فرآیند کسب و کار یا همان BPM صورت پذیرفته است.

BPM چیست؟

گارتنر مدیریت فرآیندهای تجاری را تحت عنوان ((اصلی که با کنترل برتری اجرایی و زیرکی تجاری موجب ارتقای عملکرد شرکت می­شود)) تعریف کرده است. برای فهم آن، کسب­وکار را به‌عنوان یک موتور و BPM به‌عنوان ابزاری برای تنظیم تمامی اجزای موتور به‌منظور حصول حداکثری عملکرد در نظر بگیرید.

BPM چه کار می­کند؟

در هر سازمانی، فرآیندهای رایج کسب و کار وجود دارند که برای حصول اهداف طراحی‌شده‌اند. بااین‌حال به دلایلی، برخی از این فرآیندها می­توانند آهسته، ناکافی، نامطمئن، تکراری و حشو باشند. BPM تمامی این فرآیندها را با استفاده از مدل­ها، اصول و تحلیل تحت بررسی دقیق قرار می­دهد تا به ارزیابی و شناسایی پیشرفت­های موردنیازی که عملکرد بهتری را در پی‌دارند بپردازد. در زمان اجرای فرآیندهای جدید، کسب­وکارها می­توانند از BPM برای حصول اطمینان از فرآیندهایی که بدون مشکل با هم ادغام و عملکردی صحیح دارند استفاده کنند.

همان‌طور که گارتنر تأکید کرده است: ((BPM توجه را به باارزش­ترین فرآیندهای (مواردی که بیشترین تطابق را با اهداف و استراتژی تجاری دارند) مرتبط با بهترین بازدهی حاصل از سرمایه­گذاری معطوف می­کند.))

مزایای اصلی BPM برای شرکت­ها چیست؟

به بیان ساده، یک برنامه BPM شرکت­ها را قادر می­سازد تا با کیفیت بیشتر و پسماند و تلاش کمتر به فعالیت بپردازد. این امر خصوصاً برای شرکت­های تازه تأسیس و دیگر شرکت­های دارای بودجه ناچیز که باید سریعاً به سوددهی برسند، مزیت محسوب می­شود.

مزایای اختصاصی BPM برای شرکت­ها در سه دسته اصلی جای می­گیرند:

بازدهی– یکی از اولین مزایایی که شرکت­ها اغلب با اجرای برنامه BPM شاهد آن هستند، افزایش بازدهی است. درمجموع، فرآیندهای بسیاری اغلب به دلیل فاکتورهای متعددی همچون تلاش یدی، روابط ضعیف میان بخشی و ناتوانی عمومی در نظارت مؤثر بر پیشرفت کلی با اتلاف و پسماند همراه هستند. روشن­سازی نوین این فرآیندها به شرکت­ها در شناسایی و حذف موارد بی­کفایتی به‌منظور ارتقای درآمد خالص کمک می­کند.

کفایت– وقتی فرآیندی با بازدهی بیشتری همراه می­شود، BPM می­تواند آن را مؤثرتر کند. در میان مزایای متعدد کفایت بیشتر فرآیند، توانایی کنترل سریع­تر و بهتر موارد استثنا، توانایی ساخت بهتر، تصمیمات آگاهانه­تر و توانایی اجرای باثبات­تر که برای خلق تجربه­ای بهتر برای مشتری حیاتی هستند دیده می­شوند. وقتی‌که تمامی فرآیندها به شکلی مؤثر و همسو با استراتژی­ها و اهداف مشترک اجرا شوند، شرکت­ها به سوددهی بیشتری رسیده و رقابتی­تر می­شوند.

چالاکی– در دنیای فرا-رقابتی امروزه تجارت، نیاز به سریع و سریع­الانتقال بوده برای شرکت­ها اهمیت بیشتری از قبل پیدا کرده است. در حقیقت، شرکت­هایی که نسبت به تغییرات انعطاف­ناپذیر هستند، عقب می­مانند. نیاز به تغییر می‌تواند از هرجایی، چه داخل و چه خارج از یک سازمان، منشأ بگیرد. فرصت­های جدید می­توانند به تغییر در جهت سرمایه­گذاری بروی آن‌ها ضرورت بخشند. شرکای تجاری یا مشتریان جدید ممکن است نیازمند تغییر در راستای اتخاذ راهی متفاوت برای انجام کسب­وکار خود باشند. ضمناً قوانین ایالتی، فدرال و بین­المللی که شاید خواستار تغییر فرآیندهای یک شرکت از آن باشند را فراموش نکنید.

نرم افزار BPMS یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای پیاده سازی فرایندهای کسب و کار در یک سازمان می باشد. با پیاده سازی این نوع سیستم در سازمان علاوه بر مکانیزه شدن فرایند های سازمان می توان از دیگر ابزارهای آن برای مانیتور و بهبود فرایند ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید